ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА   В  УМОВАХ ВІЙНИ

Гарячі лінії, безкоштовна психологічна допомога (контакти).docx

Колеги, дуже рекомендуємо до перегляду,

багато корисних практичних практик для відновлення свого емоційного стану!

Веб-практикум, який було проведено Освітнім центром Верховної Ради України у співпраці з Громадською організацією «Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine» на тему: «Як зберегти емоційне здоров’я: модель розгорання».

Спікерка: Тетяна Войцях, психологиня, арт-терапевтка, медіаторка і тренерка ГО «Ла Страда-Україна», членкиня ГО «Асоціація психологів освіти», ГС «Національна психологічна асоціація», ВГО «Арт-терапевтична асоціація».

Під час заходу ми розглянули такі питання:

Спеціальний курс «Як підтримати дитину під час війни?» bit.ly/3OLvIy8 створено з метою допомогти дітям пережити війну та її страшні наслідки, а батькам – навчитися правильно реагувати на стресові ситуації та залишатися сильними.

Проєкт допоможе батькам знайти відповіді на такі запитання:

Як допомогти дитині та собі у складні часи?

Як говорити з дитиною про війну?

Як подолати страхи та тривоги?

Як боротися з панічними атаками та реагувати на істерики дитини?

Курс містить лекції та практичні блоки з іграми. Порадами та практиками подолання дитячих страхів поділилася дитяча психологиня Світлана Ройз.

Курс розроблено в межах програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа, а також Фондом Innovabridge в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за підтримки Швейцарії.

У проєкті ЮНІСЕФ «Поруч» — і батьки, і діти, ті, хто виїхав, і ті, хто залишився в Україні, можуть долучитися до груп психологічної підтримки, отримати консультації від спеціалістів, а головне відчути, що вони не самі у своїх турботах і хвилюваннях. У групи підбираються учасники із подібним досвідом і проблемами.

Долучайтесь до проєкту — https://poruch.me/

Якщо вам треба поговорити та поділитись емоціями, долучайтесь до груп. Де б ви не були, ми будемо ПОРУЧ.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» запустили проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ».

Проєкт «Поруч» – це групи психологічної підтримки для підлітків і батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи готові допомагати офлайн і онлайн, щоб досвід громадян України не залишився непереборною травмою на все життя.

Онлайн-зустрічі відбуватимуться в ZOOM. У кожній із них буде не більш як 10 учасників і ведучий-психолог. Участь у групах безоплатна. Час зустрічей буде узгоджено з кожним учасником.

Під час зустрічей діти зможуть поділитися переживаннями про події, відчути підтримку інших учасників групи та фахівців, а також знайти способи, як підтримувати себе та близьких у складні часи, побути в спільноті людей, які розуміють і підтримують одне одного. Заповнити заявку на участь можна тут.

Психологи «ПОРУЧ» допомагають не лише підліткам, а й батькам. Адже батьки мають опікуватися не тільки своїм психічним здоров’ям і психологічним станом, а й станом дітей, що вдвічі збільшує навантаження. Як кажуть фахівці, зайвої підтримки в такому випадку не буває.

Дорослі учасники обговорюватимуть, зокрема, як підтримати себе та близьких, як керувати емоціями в складні часи, як вгамувати біль і знайти себе в нових життєвих умовах, як планувати в часи невизначеності та де знайти ресурси для цього. Взяти участь можна за покликанням.

Важливо, що в межах проєкту працюють професійні психологи з навичками допомоги людям, що пережили війну, а також ті, хто прагне професійно підготуватися та стати до надважливої в цей час роботи. Якщо ви психолог і хочете долучитися, переглянути вимоги та заповнити заявку можна тут.


Рекомендуємо онлайн-курс "Психологічні основи допомоги дітям, які постраждали від війни", і пропонує колегам також опанувати важливі на даний час знання. В онлайн-курсі структурована інформація за темами:

Наприкінці курсу, пройшовши фінальне тестування, можна отримати сертифікат. Онлайн-курс доступний за посиланням: https://specialists.nostress.org.ua/.

Онлайн-курс буде корисним освітянам, соціальним працівникам та соціальним педагогам, спортивним тренерам та іншим фахівцям, залученим до роботи з дітьми.

Під час війни як дорослі, так і діти переживають стрес та травматичний досвід. Порушення звичного стану речей, невизначеність, відчуття небезпеки, переміщення - це все може лякати та викликати тривогу. Тому, дуже важливо розуміти почуття дітей та надати їм допомогу та підтримку якнайшвидше.

Курс розроблено Громадською організацією «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Буклети за темою: