РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧАСНИКАМ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
10 ТОЧНИХ ФАКТІВ ПРО НАРКОТИКИ, ЯКІ ВАШІ ДРУЗІ МОЖУТЬ НЕ ЗНАТИ
(з'ясуй правду про наркотики - врятуй чиєсь життя)
Шановні учасники освітнього процесу! У цей складний для України час ми повинні знати, як убезпечити себе та своїх рідних. Ось декілька порад:
ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ
Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в закладі освіти
Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)
Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).
Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.
До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.
Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу
Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.
Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор навчального закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
(відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII")
В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються адміністративні стягнення:
-Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(850 та 1700 гривень відповідно)або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
-Така ж поведінка,вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
-За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років,тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.
Звернення про допомогу й захист
Контактні телефони:
- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу–116000;
- Дитяча лінія–116 111 або 0800 500 225(з 12.00 до 16.00);
- Гаряча лінія з питань запобігання насильству – 116 123 або 0800 500 335;
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини–0800 501 720;
- Уповноважений Президента України з прав дитини–044 255 76 75;
- Центр надання безоплатної правової допомоги–0800 213 103;
- Національна поліція України–102.
Тут ви можете отримати поради, звернутися за допомогою до фахівців, потренуватися - виконати інтерактивні вправи, психодіагностичні тести
Увага! Для вас працює “СКРИНЬКА ДОВІРИ”!
Шановні учні! – ця “скринька довіри” в першу чергу для вас! Важко впоратися з емоціями? Не знаєш куди звернутися? Друзі осудять? Батьки не зрозуміють?
Якщо вам зараз складно і хочеться з кимось поговорити, але і зберегти анонімність – пишіть на нашу скриньку! Практичний психолог та соціальний педагог ліцею з великим бажанням допоможуть!
Чекаємо також на звернення батьків наших учнів, адже ми працюємо для вас! Якщо таке бажання написати нам, є у наших колег-педагогів, – будемо раді допомогти!
Безвихідних ситуацій не буває!
Перейдіть за посиланням "Скринька довіри"(анонімно)forms.gle/WYcEDsTdwd6fLAtU8
МИ ГАРАНТУЄМО ПОВНУ КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ!