НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗВАРЮВАННЯ

НПЦ 2023 (1) нова.pdf

Навчально-практичний центр зварювання Державного навчального закладу "Монастирищенський професійний ліцей" (робота на обласну виставку "Профтехосвіта Черкащини 2023") 

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗВАРЮВАННЯ 

Інформаційна довідка


 Адреса:  Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Соборна, 129

тел.: 047 462-12-62;  ел. пошта:dnz_mpl@ukr.net

Державно-приватні партнери:  ПАТ «Монастирищенський котельний завод»,  ТОВ «Котельно-механічний завод», Монастирищенський машинобудівний завод, ТОВ «Енергетик» тощо.

 Навчально-практичний центр зварювання на базі ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей» був створений за кошти державного бюджету і введений у дію в грудні 2018 року. Закладом освіти за власні кошти (понад 200  тис.  грн.) було реконструйовано майстерню ручного дугового зварювання та створено майстерню напівавтоматичного зварювання, а також дільницю слюсарної підготовки металу до зварювання та дільницю контролю якості зварювальних робіт. На створення та обладнання Центру із Державного бюджету було виділено 2,3 млн. грн. З дотриманням процедури тендерних закупівель було придбано 15 зварювальних апаратів фірми ТОВ «Фроніус Україна» (Австрія), апарат плазмового різання фірми «Power Max» (США), столи зварника  фірми «УХЛмаш» (Україна), дугові тренажери зварника (Україна), інструменти, матеріали та обладнання для проведення зварювальних робіт.Представники фірми «Фроніус Україна» провели монтаж та налагодження зварювальних апаратів, а також початкове навчання майстрів виробничого навчання закладу освіти. Технічний та методичний супровід поставленого фірмою «Фроніус» обладнання продовжується і надалі. Так у лютому 2019 року на базі Технологічного центру ТОВ «Фроніус Україна». пройшли тренінги для майстрів виробничого навчання закладів освіти, де були відкриті навчально-практичні центри зварювальних технологій. Таким чином, сьогодні в майстернях Навчально-практичного центру зварювання використовується 43 одиниці зварювальних апаратів провідних вітчизняних та зарубіжних фірм ("Фроніус", «СЕЛМА», «БІНЦЕЛЬ», «ЕСАБ», «КЕМППІ» та ін.).

Сьогодні на сучасному обладнанні здійснюється навчання учнів закладу освіти, слухачів за направленням центру зайнятості, підвищення кваліфікації фізичних осіб за професіями «Електрозварник ручного зварювання», «Електрогазозварник». При створенні Навчально-практичного центру зварювання значна допомога закладу освіти була надана з боку Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаської обласної ради, місцевої влади, керівництва ТОВ МВВФ  «Енергетик», ПАТ «Монастирищенський котельний завод», ТОВ «Котельно-механічний завод», Монастирищенського машинобудівного заводу, місцевих підприємців.

 На базі навчально-практичного центру зварювання у 2022 році пройшли стажування та навчання  педагогічні працівники закладів освіти та слухачі інших категорій за професіями:

-          електрозварник ручного зварювання ( 3, 4,5 розрядів)

-          електрогазозварник (3,4,5 розрядів). 

Вартість стажування одного слухача орієнтовно складала 860 грн. (при кількості групи не менше -           6 осіб). 

Зокрема - ДНЗ «Миколаївський професійний ліцей будівництва та сфери послуг»; БРЦПО у Черкаській області; ДНЗ «Жашківський АТПЛ»ДНЗ «Монастирищенський ПЛ».  Проведені для слухачів (в даному випадку тимчасово переселених осіб)  коротко-термінові курси з професії : електрозварник ручного зварювання з отриманням сертифікату. 

У 2022 році робота НПЦ зварювання спрямована на випуск продукції для потреб ЗСУ ( виготовлення протитанкових Їжаків, пластин  бронежилетів, «буржуйок», пальників для розпалювання на сухому пальному ( швидкого розігрівання продуктів харчування), окопних свічок.

 Протягом останніх трьох років заклад освіти має договірні відносини (практика, кваліфікаційна атастація, спільні освітні програми,розроблення навчальних планів, працевлаштування випускників) за професіми НПЦ зварювання з підприємствами:

ТОВ Котельний завод «Енергетик», ТОВ Котельний завод «ЕнергоМетМаш», ТОВ Монастирищенський котельний завод (смт Цибулів),              ТОВ Котельно-механічний завод «Пархоменко».

Навчально-методична література, розроблена у НПЦ за 2021-2022 н.р.:

Розробив : майстер виробничого навчання Палагін О.І. 

плазмове різання металів. Розробив: майстер виробничого навчання Козяр О.А.,  Палагін О.І.

Розробив: Микитенко В.М., Ліщинський М.В. Палагін О.І.

ВИГОТОВЛЯЄМО ПРОДУКЦІЮ

Вироби НПЦ зварювання прайс сжатий (1).pptx