ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

3 лютого 2023 року в ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей» за участі представників Уманського районного управління ГУ ДСНС України в Черкаській області та інженера з ОП  Микитенко Т.А було проведено навчання та перевірку  знань з питань охорони праці  з працівниками ліцею. Заняття проводились в нещодавно відкритому закладом класі безпеки. .Під час навчання усі працівники здобули теоретичні знання з правил  пожежної безпеки, надання першої домедичної допомоги при термічних опіках, алгоритму дій при виникненні надзвичайної ситуації, а також відпрацювали практичні навички користування вогнегасником. Навчання завершилось перевіркою знань з розглянутих питань


В Монастирищенському професійному ліцеї 12 травня 2022 року в змішаній формі було проведено День цивільного захисту. Класні керівники, майстри  виробничого навчання використовували безкоштовні інструменти Google, класи учнів у Google (Classroom), через який здійснювали зворотній зв'язок з учасниками освітнього процесу, Google Meet та Zoom  для проведення відео зустрічей та практичної частини. Зокрема, класний керівник Павлученко Л.В. провела у  групі №269   практичний тренінг на тему: «Засоби індивідуального захисту»

Під час проведення заходів по Цивільному захисту здобувачів освіти ознайомлено  з правилами поведінки та діями під час воєнного стану, із правилами поведінки під час надзвичайних ситуацій, про створення системи цивільного захисту, метою якої є захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф, від стихійного лиха, сильнодіючих отруйних речовин, зброї, терористичних нападів.

Фахівець з ЦЗ Микитенко Т.А. організувала перегляд відео для учасників освітнього процесу: «Демонстрація  засобів індивідуального захисту органів дихання та транспортування потерпілих», забезпечила розповсюдження пам′яток  для класних керівників : «Норми поведінки при масових скупченнях людей», «Обережно підозрілий предмет».

Керівником ЦЗ ліцею Нетяжук С.С., було проведено навчання з особовим складом об’єктової евакуаційної комісії  системи цивільного захисту, щодо основних завдань та обов’язків, які на них покладені.


 Всесвітній День охорони праці

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади - до проблеми безпеки людини на робочому місці, відзначають Всесвітній День охорони праці.

Цього року для проведення Всесвітнього дня охорони праці Міжнародна організація визначила гасло: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» .

Не викликає сумніву актуальність та доцільність формування культури безпеки праці та здоров’я у майбутніх кваліфікованих робітників будь якого  профілю під час їхньої підготовки у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Культуру безпеки праці  майбутнього фахівця необхідно розглядати і як структурний компонент його базової культури, і як обов’язкову складову його професійної культури, що формується в процесі професійної підготовки майбутніх робітників.

З того  часу, як наприкінці лютого  2022 року війна - перетворилася на кризу  світового масштабу. Вона торкнулася майже кожного аспекту не тільки праці, але й життя…..

В рамках Всесвітнього дня охорони праці в ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей» психологічною службою ліцею спільно з викладачем предмета «Охорона праці» проведено інформаційний урок для працівників ; викладачі та майстри професійної підготовки долучилися до онлайн-уроків для здобувачів освіти з девізом « Культура безпеки та здоров'я праці» ; інженер з охорони праці виступила спікером на Всеукраїнській  онлайн-конференції до Всесвітнього дня охорони праці з темою «Культура безпеки праці та здоров'я  майбутнього зварника» презентувавши НПЦ зварювання на базі ДНЗ «Монастирищенський професійний ліцей» ; викладач з охорони праці виступила на обласному засіданні круглого столу для викладачів предмету охорона праці з темою « Деякі особливості забезпечення охорони праці в період виробничого навчання та практика здобувачів професійної освіти».


Згідно  плану заходів із безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти в ДНЗ"Монастирищенський професійний ліцей" 20.09 інженером з ОП Микитенко Т.А. було проведено інструктаж з безпеки життєдіяльності для 1 курсів та навчання з попередженням ризиків від вибухонебезпечних предметів 

    НАВЧАЛЬНА ЕВАКУАЦІЯ

У відповідності із планом Цивільного Захисту, в ДНЗ "Монастирищенський професійний ліцей" було проведено навчальну евакуацію із навчального корпусу та в учнівському гуртожитку в нічний час 

конкурс ОП 2020.pptx